trener osobisty bydgoszcz

Igor Bilinskyi

MovNat Expert Trainer

Jestem Expert Trenerem MovNat, metody wszechstronnego rozwoju fizycznego, certyfikowanym trenerem personalnym oraz założycielem Akademii Ruchu Naturalnego w Bydgoszczy.

Moja przygoda z ruchem zaczęła się jeszcze w dzieciństwie. Wychowując się za miastem całymi dniami eksplorowałem pobliskie tereny, wspinałem się na drzewa, bawiłem się w popularne gry i zabawy ruchowe. W szkole moim ulubionym przedmiotem były lekcje wychowania fizycznego, na których czułem się jak ryba w wodzie i mogłem „uciec” od monotonii innych zajęć lekcyjnych 😉

Ruch towarzyszył mi przez kolejne lata, aż w 2001r. pokochałem sztuki walki, które mnie ukształtowały. Trenowałem boks, Muay Thai, Brazylijskie jiu-jitsu, MMA, Krav Maga. Do dziś są one częścią mojej praktyki ruchu.

W kolejnych latach aktywność fizyczna wypełniła praktycznie całe moje życie… Trenowałem, brałem udział w zawodach sportowych, uczyłem się, badałem różne formy ruchu i metody treningu, zagłębiałem się w genezę i historię wychowania fizycznego.

Wraz z pogłębianiem wiedzy i doświadczenia, które zdobywałem na wielu treningach, kursach, szkoleniach oraz warsztatach pojawiła się myśl, aby pomagać innym w budowaniu sprawności i polepszaniu jakości życia. Ta myśl skłoniła mnie do podjęcia decyzji o rozpoczęciu drogi zawodowej jako trener. I tak z pasjonata zostałem trenerem personalnym, którym jestem od 2010r.

Po latach praktyki doszedłem do wniosku, że konwencjonalne metody treningowe propagowane w środowisku fitness są niewystarczające, aby zbudować wszechstronnie sprawne ciało. Intuicja podpowiadała mi, że istnieje inne rozwiązanie polepszania zdolności fizycznych.

Zmieniłem swój sposób postrzegania aktywności fizycznej. Zrozumiałem, że sprawne ciało to coś więcej niż budowanie mięśni, spalanie tłuszczu i bezmyślne katowanie się na treningach propagowane w popularnych metodach treningowych. Prawdziwa sprawność to umiejętność fizycznego przystosowania się i sprostania warunkom, jakie stawia nam codzienne życie.

3

Kluczowe 3 obszary życia, w których wprowadzamy nowe nawyki, aby były dla Ciebie wspierające - są to: ruch naturalny, połączenie z naturą, zdrowy styl życia

10 +

Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie trenera personalnego

100 +

Ponad 100 zadowolonych podopiecznych

NAJWAŻNIEJSZE KURSY I SZKOLENIA:

- MovNat Expert Trainer
- MovNat Level 1, MovNat Level 2, MovNat Level 3, MovNat Combatives, MovNat Aquatics
- National Certificate in Strenght & Conditioning (NCSC)
- Elite Performance Institute Phase 1 & Phase 2
- Certified Functional Movement Screen (FMS) Level 1 & Level 2
- Certified Ground Force Method (GFM) Instructor Level 1
- DNS Exercise Course Part 1
- Buteyko Breathing Instructor (Buteyko Clinic International)
- Oxygen Advantage Advanced Breathing Instructor
- Certified Personal Trainer
- Certified Kettlebell Instructor
- Move Your DNA Weekend - Nutritious Movement
- POSE Method of Running & Oxygen Advantage
- Steve Maxwell Joint Mobility
- Steve Maxwell Body Weight Training
- Sports Vision Training

Moje podejście

Zmieniając podejście zacząłem szukać sposobu, metody treningowej, która umożliwiłaby osiągnięcie interesującej mnie sprawności. W trakcie poszukiwań natrafiłam na kanale YouTube na legendarny już filmik – „The Workout The World Forgot”, na którym widzimy wszechstronnie sprawnego człowiek, który biega, skacze, pływa, wspina się, podnosi i przenosi ciężkie przedmioty, rzuca i łapie, walczy. Eureka! To jest to czego szukam! pomyślałem…

Zacząłem przeszukiwać internet chcąc dowiedzieć się kim jest ów człowiek ze wspomnianego nagrania oraz jaki system treningowy reprezentuje. Okazało się, że bohaterem nagrania jest Erwan Le Corre, innowator i twórca metody wychowania fizycznego zwanej MovNat. Przeczytałem wszelkie dostępne w tym czasie materiały odnośnie MovNat, obejrzałem wiele nagrań z ćwiczeniami tego systemu treningowego.
Oczywiście na tym nie poprzestałem…

W tym czasie cały czas dokształcałem się uczestnicząc w rozlicznych szkoleniach, eksperymentując z różnymi metodami treningowymi. Rozwijałem się, wprowadzałem moim podopiecznym nowe założenia treningowe, które budowały sprawniejsze i zdrowsze ciała.
Zdałem sobie sprawę, że wszystko co do tej pory robiłem, zbliżało mnie do chwili obecnej. Moje działania wyznaczyły kierunek drogi, którą obrałem i podążam do dziś.

Wreszcie przyszedł czas spełnienia marzenia – uczestnictwo w kursach MovNat uwieńczone nadaniem mi tytuł Master Trenera MovNat.

MovNat okazał się dla mnie naturalną ewolucją.

Dziś trenuję i pracuję na wyższym poziomie świadomości. Uczę moich podopiecznych ruchu naturalnego, tym samym pomagam im w zbudowaniu sprawności. To pozwala im efektywnie funkcjonować w życiu codzienny oraz odnosić osobiste sukcesy.

Moją misją jest podążanie drogą zgodnie z filozofią “Be strong to be helpful”, krzewienie kultury fizycznej oraz pomoc w budowaniu sprawności poprzez ruch naturalny.

Poznaj szczegóły współpracy ze mną